לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

תיק מפעל

הכנת תיק מפעל היא חלק משירות שמתבצע על ידי ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ בהתאמה אישית לצרכים של קהל יעד מגוון. עם זאת, לא כל מי שמחויבים בהכנת תיק מפעל לכיבוי אש גם יודעים מה אמור להיות בו.

✔️ש.פ.י בטיחות בעלת ניסיון עשיר עם מפעלים ועסקים
✔️ ייעוץ, ליווי וייצוג עד קבלת רישיון עסק
✔️ הכנת תיק מפעל בהתאם לתקנות רישוי עסקים
✔️ שירות בכל הארץ

תיק מפעל

מהו תיק מפעל?

תיק מפעל הוא אוגדן מסמכים מסודר שבו פעולות ונתונים. מטרת הפעולות היא להבהיר כיצד יש להתנהג בשעת חירום או אסון, כמו לדוגמא מבחינת פינוי או שיתוף פעולה עם הרשויות השונות. במקביל, בתוך התיק יש נתונים סובייקטיביים על כל מפעל ועסק: החל מנקודות הפינוי, דרך מאפייני תשתית החשמל והמים ועד מיקום של חומרים מסוכנים במפעלים.

מי מחויב להחזיק תיק מפעל?

תקנות רישוי עסקים קובעות שעל כל בעל מפעל להכין תיק לטיפול במקרי תקלות ותקריות שעלולות להתרחש עקב התפעול. יתרה על כך, התקנות מדברות על זה שאת התיק צריך להפעיל על רקע סיכון לכל סוגי התקלות ולרבות תפעול המפעל עד כדי סכנה לבני אדם ולסביבה.

התייעצות עם ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ תאפשר לך לדעת טוב יותר מי מחויב להכין את אוגדן הנתונים וסדר הפעולות. באופן עקרוני, לתיק יש מטרות שונות וחייבים להחזיק בו בעיקר במפעלים שבהם יש חומרים מסוכנים. עם זאת, יכולים להיות מקרים שבהם גם עסקים ומפעלים בתחומים אחרים יצטרכו להכין את האוגדן על מנת לקבל רישיון עסק או לחדש אותו.

למה צריך תיק מפעל?

מדינת ישראל היא מדינה בה יש נהלים מסודרים כמו גם דרישות שונות של משרדי הממשלה, בכדי להקטין עד כמה שניתן את כמות התאונות בזמן העבודה ובעיקר את כמות הנפגעים. יש את השגרה ויש עתות חירום, ובשני אלו צריך למזער סיכונים עד כמה שניתן ובעתות חירום לעשות כל מאמץ על מנת להחזיר את המפעל לפעילות רגילה. תיק מפעל מוכן על ידי יועץ בטיחות, בהתאם לתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשנ"ג -1993. בתיק כזה יש התייחסות לנושאים שונים.

המטרה של הכנת תיק מפעל מכל סוג היא לסייע להתמודדות עם אירועי חירום. בעזרת התיק ניתן קודם כל למנוע מוקדם תרחישים, על ידי זיהוי סיכונים וטיפול אפקטיבי בהם. בשעת חירום, מטרת התיק היא לזרז את ההתמודדות כדי להפחית נזקים ואף להציל חיי אדם ביעילות אופטימאלית.

בנוסף, התיק מסייע לחזרה לשגרה, הוא ממזער את הפגיעה ברכוש של המפעל והוא ממזער את הסיכון לכלל הציבור. בטווח הארוך, התיק מוכן לפי תקנות רישוי עסקים מפעלים מסוכנים כדי לשפר את רמת הבטיחות ואת איכות מערך החירום. מכל הבחינות הללו, הכנת התיק היא לא פריבילגיה אלא חובה.

תיק מפעל

איך בנוי תיק מפעל?

תיק מפעל כולל שורה ארוכה של סעיפים. למרות שצריך לבחון כל מקרה לגופו, הסעיפים והקטגוריות שבהם עוסק התיק נקבעים על פי החוק והם אחידים. ראשית, באוגדן הנתונים והמסמכים יש תיאור מלא של מוקדי הסיכון וגם נוהל טיפול במקרה חירום. כאן יוצאים מתוך נקודת הנחה שאם מנסחים את נוהל הטיפול דווקא בשגרה, יהיה אפשר להתמודד עם מקרי חירום בצורה יעילה יותר.

לשם השוואה, נושאים אחרים שמרכיבים את התיק ומשפיעים על המבנה שלו הם פירוט מלא של כל החומרים שבהם משתמשים במפעל ופירוט של הציוד לכיבוי אש או כלים אחרים להתמודדות עם אירועי חירום. חוץ מזה, בתיק יש התייחסות פרטנית לבעלי התפקידים במפעל, לצוותי החירום ולמפות ועזרים שיכולים לסייע לרשויות לטפל באירועי חירום. מעבר לכך, התיק כולל סקר סיכונים ויש בו פירוט לאמצעי השינוע במפעל יחד עם פירוט מערך האבטחה המעודכן.

אילו נתונים מופיעים בתיק מפעל?

  • תרשימים הנדסיים של המבנה אשר מחולקים לפי קומות, לפי חדרים, מחלקות, מדורים וכדומה.

  • תצלומים שונים של המפעל, של החדרים שבו ושל חללים ספציפיים שצריכים התייחסות מיוחדת.

  • נתונים כלליים של המפעל כמו שם, כתובת, רישיון עסק, סיווג מפעל וכדומה.

  • מיקומים של דלתות ודרכי הפתיחה שלהן אם הן נעולות, מיפוי של הצנרת, של מערכות מיזוג האוויר, של לוחות החשמל ואיפה ממוקמות נקודות החשמל.

  • תרשימים של אפשרויות גישה לנקודות שונות במפעל בעת חירום.

  • מי הם אנשים הקשר בעת חירום ואיך ניתן ליצור איתם קשר. בזמן חירום יש גורמים מתוך המפעל ומחוצה לו שצריכים להיות מופעלים.

  • רשימה מפורטת של החומרים המסוכנים שקיימים במפעל כמו גם איפה הם ממוקמים, דרכי התמודדות עם החומרים הללו ונטרול שלהם בעת הצורך.

  • פירוט של אמצעי ההגנה שעומדים לרשות העובדים במקרים של תקלות ומצבי חירום כמו גם דרכי מילוט ובמידה וישנם.

  • פירוט מלא של אמצעי מיגון מפני אש, של קווי הזנה, מאגרי מים, משאבות ואמצעים טכניים אחרים לטיפול בכל אירוע שהוא.

הכנה מוקדמת מונעת אסון!

תיק מפעל הוא לא רק חובה בשביל לקבל רישיון לעסק. הוא בראש ובראשונה אינטרס מובהק של בעלי המפעל בכדי לשמור על שגרת בטיחות ובכדי להתמודד טוב יותר בזמן חירום. תיק מפעל שמוכן באופן מקצועי ונותן מענה לכל תרחיש יחסוך נזק כלכלי כבד לבעלי המפעל וחשוב יותר, יסייע לשמירה על חייהם של העוברים במקום.

אם אתם צריכים הכנה של תיק מפעל, המומחים של חברת "ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ" ישמחו לסייע לכם. למומחי החברה יש ניסיון רב עם מפעלים ועסקים רבים, והם ישמחו לסייע לכם לעמוד בדרישות הבטיחות השונות לטובת כולם.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד