לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ממונה בטיחות אש

הסיכון להתלקחות קיים בכל מקום. במיוחד במבנים בהם יש חומרים מסוכנים או חומרי בעירה. בארגונים ובמבנים ציבוריים יש תקנים אשר מחייבים להתנהל בשגרה באופן מסוים על מנת למנוע אסונות גדולים בעתות חירום. אחד הנהלים המחייבים הוא למנות ממונה לבטיחות אש. מדובר על גורם אשר מקבל על עצמו את כל מה שקשור להגנה על המבנה מפני סכנות האש. תפקידו לנהל את נושא הבטיחות מפני שריפות ובכך להפחית סיכונים ונזקים בעת חירום.

ממונה בטיחות אש

מה תפקידו של ממונה בטיחות אש?

במסגרת תפקידו, על ממונה הבטיחות באש לשלוט בכמה נושאים. ראשית, עליו להיות מודע לכל התקנות והחוקים בחוק הנוגעים לטיפול והתמודדות עם אש ומקרי קיצון במבנים. עליו לדעת מה נדרש מהם במקרים של שריפות שונות, אירועים חמורים, כיצד להכווין את כלל האנשים הנמצאים בבניין ועוד. בנוסף, עליו לדעת בדיוק כיצד ליצור קשר עם גורמי ההצלה וכיבוי האש באופן האפקטיבי והמהיר ביותר על מנת שהם יגיעו לזירת האירוע במהירות האפשרית.

בנוסף, על הממונה יהיה להכין תיק שטח שיציג כיצד הם מתכוונים להתמודד עם סכנות האש בבניין. הוא יצטרך להכין תוכניות בטיחות שונות ולהראות כי יש בידיו כלים למזער את הסכנות האפשריות שיכולות לצוץ. בנוסף, כדאי לדעת כי על כל ממונה בטיחות אש יהיה לעבור קורס בנושא, בו ילמדו אותו את כל היסודות לתפקיד החשוב הזה.

ממונה בטיחות אש

מהם תחומי האחריות שלו?

תחומי האחריות של ממונה הבטיחות באש הוא לשמור על הבניין ועל השוהים בו מפני הסכנות השונות שיכולות לצוץ באינטראקציה עם אש. עליו לעשות את כל מה שהוא יכול על מנת לשמור על הבניין והאנשים שבו בריאים ושלמים, לדעת כיצד להתנהל במצב לחץ ועליו להיות זה שיודע בדיוק מה לעשות במצבים בלתי צפויים. פעמים רבות, ממונה הבטיחות באש הוא גם ממונה הבטיחות הכללי של המבנה, כך שיכול להיות שיהיו לו תחומי אחריויות נוספים.

מי רשאי להיות ממונה בטיחות אש?

כל ממונה בטיחות אש זקוק לסמכויות שונות על מנת לבצע את עבודתו כמו שצריך. ראשית, עליו לקבל גישה למסמכים המתכננים של המבנה ולתוכנית הבנייה שלו על מנת שהוא יוכל לכתוב את תיק השטח הטוב ביותר. לולא הכרות טובה עם כל חלק בבניין לא יוכל הממונה להבין מהן דרכי הפעולה הטובות ביותר עבור הבניין הספציפי שלכם.

בנוסף, על בעלי המבנה להעניק לו את כל הכלים והמידע שהוא צריך על מנת לבצע את העבודה שלו ולספק לו את כלי הבטיחות שהוא צריך כמו מטפים, שמיכות כיבוי ועוד. בנוסף, במידה ומדובר במבנה המכיל בתוכו מספר רב של אנשים, ייתכן ותצטרכו לספק לממונה בטיחות האש אפשרות לבצע הכשרות התנהגויות במקרי חירום מדי פעם.

אחראי בטיחות אש

מה לומדים בקורס ממונה לבטיחות אש?

בקורס ממונה בטיחות אש לומדים על מהות האש ועל התהליך הפיסיקלי של הבעירה, כמו כן לומדים על התפקיד, על האחריות ועל הכלים המתקדמים לכיבוי שריפות. משך הלימודים כחמישים שעות, מחולקים למספר מפגשים. לאחר סיום הקורס יעמדו הלומדים מול מבחן הבודק את הידע שהם רכשו וכן את היכולת שלהם לנתח ולהסיק מסקנות.

בין הנושאים הנלמדים:

נושאיםמה לומדים בפועל?
ממונה בטיחות אש והאחריות שלובקורס ילמדו על האחריות ועל התפקיד המשמעותי שמוטל על ממונה בטיחות אש. על הכלים שיש בידו, על הדרכים בו עליו לפעול, ועל החשיבות הרבה להיות ערוכים לכל מקרה שלא יבוא.
חומרי כיבוי ומעכבי בעירהפרק משמעותי במהלך הלימודים הוא היכרות עם חומרי הכיבוי הקיימים וכן עם חומרים ייעודיים שממלאים תפקיד חשוב כמעכבי בעירה. אלו יגיעו לידי שימוש בעת חירום. וחלקם יהיו חלק מציוד החירום שנמצא בהיכון במבנה.
תקני בטיחותממונה הבטיחות ילמד על תקני הבטיחות הישראליים וכן על התקנים הבינלאומיים בנושאי האש. כל זאת בהלימה למבנים ארגוניים או תעשייתיים.
ציוד כיבויקיימים כיום כלים טכנולוגיים מתקדמים בתחום הכיבוי. היכרות עם הציוד, תחזוקה נכונה והצטיידות בהתאם לצרכים במקום.
עמידות אשבין היתר לומדים בקורס על עמידות חומרים שונים מול אש. תוך התייחסות לבניין ולחומרי הבניין.
תיק ביקורתממונה הבטיחות מופקד גם על הכנת תיק ביקורת מצב בטיחות לפי נציבות הכבאות.
חומרים מסוכניםכמו כן לומדים מבוא בנושא חומרים מסוכנים בעניין המעורבות שלהם בשריפות.
פרויקט מעשיבמהלך הלמידה יכינו הלומדים פרויקט מעשי בנושא מניעת אש.
סידורי בטיחותהכנה של תיק מקצועי בנושא תכנון הסדרי הבטיחות.
מערכות כיבויממונה הבטיחות מופקד על התקנה נכונה של מערכת כיבוי אש וספרינקלרים במבנה. כמו כן עליו מוטלת האחריות לבצע בדיקות תקינות ולהבטיח כי מערכת הכיבוי פעילה ותקינה, ותפעל בעת הצורך באופן אוטומטי.

שאלות נפוצות בנושא ממונה בטיחות אש:

התפקידים העיקריים של ממונה בטיחות אש כוללים ביצוע הערכות סיכוני אש, פיתוח ויישום מדיניות ונהלי בטיחות אש, מתן הדרכות בטיחות אש לעובדים, והבטחת שמירה על ציוד בטיחות אש ותקין.

ממוני בטיחות אש זקוקים בדרך כלל להכשרה בבטיחות אש או תחום קשור, כמו גם הדרכה והסמכה בניהול בטיחות אש.

סיכונים נפוצים שממוני בטיחות אש צריכים להיות מודעים אליהם כוללים מפגעי חשמל, חומרים דליקים, יציאות אש או דרכי מילוט לא נאותים ומטפים או מערכות ספרינקלרים חסומות.

אמצעי בטיחות אש נפוצים שממונה בטיחות אש עשויי ליישם כוללים התקנת גלאי עשן, אזעקות אש ומערכות ספרינקלרים, תחזוקת מטפים והקפדה על יציאות אש ודרכי מילוט מסומנים ונגישים בצורה ברורה.

שפי בטיחות ואיכות - תן למקצוענים לדאוג לבטיחות שלך!

אנחנו מקווים שהצלחנו להסביר לכם קצת יותר על תפקידו החשוב של ממונה בטיחות אש. העבודה של בעלי התפקיד הזה אמנם לא חשופה לנו בכל יום ויום, אך כהכנה למקרי קיצון או מקרי אסון אנחנו יכולים להיעזר בהם ולסמוך עליהם. חשוב להיות מודעים לכך שיש מישהו שמבין בנושא אצלכם בבניין, כך שאם יש לכם חששות בנושא או שאלות אתם מוזמנים לפנות אליו. אם אתם לא לגמרי יודעים מיהו ממונה בטיחות האש בעבודה או בבניין שלכם אל תהססו ופנו אל בעלי הבניין ובררו את הנושא.

במידה ואתם רוצים לשמוע קצת יותר על השירותים שאנחנו מספקים ועל אנשי המקצוע המעולים שלנו אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר! כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לחייג אל מספר הטלפון שלנו: 072-3226380.

המומחים של ש.פ.י בטיחות ואיכות מוסמכים ובעלי ניסיון עשיר בתחום
בנושא בטיחות – תסמכו על המקצועניים ביותר!
התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ חינם או השאירו פרטים באתר

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד