לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הכנת תיק שטח כיבוי אש

בין אם אתם מנהלים סניף בנק ובין אם אתם מנהלים בית אבות, בין אם יש לכם אולמות לכנסים או מבני תעשייה ומסחר שאתם אחראיים עליהם, במצבים מסוימים אתם חייבים תיק שטח כיבוי אש. תיק השטח הוא אוגדן מודפס המוכן בצורה מקצועית, והוא לא פריווילגיה אלא חובה ונדרש על פי החוק.

ש.פ.י בטיחות מציעה:
✔️ ממונה בטיחות מוסמך להכנת תיק שטח
✔️ ניסיון עשיר בהגשת תיק שטח
✔️ ייצוג מלא מול הרשויות
✔️שירות בכל הארץ
לכו עם הניסיון! התקשרו עכשיו 072-3226380

הכנת תיק שטח

מהו תיק שטח?

תיק שטח הוא השם המקצועי והמקוצר של אוגדן בטחוני ובטיחותי עבור מבנים שקבועים בתקנות. המטרה של התיק היא לעמוד בדרישות שנקבעו על ידי שירותי הכבאות בישראל, או ספציפית בהנחיות של מה שמכונה "הוראות מכ"ר 503". מעבר לכך, התיק מכיל את כל הנתונים הרלוונטיים שאמורים לאפשר התארגנות מהירה של צוות החירום והכנה של כוחות הכיבוי וההצלה שמוזנקים להתמודד עם אירועי התלקחות, דליקה או שריפה.

בתוך התיק יש סדר פעולות ברור להתמודד עם השריפה ונתונים לכל מקרה חירום – לרבות מיקום של נקודות תשתית וצנרת, אזורים שבהם קיימים חומרים מסוכנים שמועדים להתלקחות, אזורי פינוי מורשים של עובדים או הולכי רגל וכן הלאה.

מי צריך תיק שטח לכיבוי אש?

החוק קובע רשימה ברורה של מבנים שבהם נדרשים להכין תיק שטח. בין היתר, ניתן להזכיר לדוגמא אולמות אירועים שהשטח המקורה שלהם הוא מעל 750 מ"ר והם חלק ממבנה – או כמובן אצטדיונים ואולמות ספורט על מעל 1,000 מושבים.

יש מקומות ומבנים רבים שחייבים תיק שטח בכדי שהם יוכלו לפעול וביניהם:

 • מרכזי מסחר וקניונים בעלי 4 קומות או יותר או ששטחם עולה על 2000 מ"ר.
 • מסופי נוסעים בתחבורה ציבורית ששטחם עולה על 5000 מ"ר.
 • מכללות ואוניברסיטאות.
 • בנקים בשטח של למעלה מ-1000 מ"ר או בני 2 קומות או יותר.
 • בתי אבות עם מעל ל-50 מיטות.
 • פנימיות עם מעל ל-35 מיטות.
 • בתי חולים.
 • אולמות לכנסים ורבים אחרים.

תיק שטח כיבוי אש מתמקד בסיכוני אש, דליקה, שריפה, התלקחות וכן הלאה. לעומת זאת, תיק שטח למשטרה עוסק בעיקר בפינוי האנשים באירועי חירום ובנטרול סיכונים בטיחותיים אחרים.

תיק שטח כיבוי אש

הפרטים שמופיעים בתיק שטח כיבוי אש

בזמן אירוע כוחות החירום צריכים להתמודד עם מבנה אחד או יותר שהם לא מכירים וזו הסיבה שהם צריכים מפרט כמה שיותר גדול ורחב של המבנים. בתיק שטח ניתן למצוא תרשימים ואזכורים של חדרים שונים במבנה, דרכי ההגעה אל אותם חדרים, קומות המבנה, רחבת היערכות קרובה לכוחות החירום וההצלה, נקודות מים במבנה ומחוצה לו, מפסקי חירום לכבאים ועוד פרטים רבים.

הכנת התיק חשובה גם בלי קשר לאירועי חירום. התיק מיועד לא רק לכוחות הביטחון, אלא לאחראי הבטיחות בארגון ולעובדים. גורמים שונים שמשתמשים בו הם החל מאחראי בטיחות שעורכים תרגולי חירום לעובדים, דרך המעסיקים ועד ספקים או בעלי מקצוע שעובדים בשיתוף פעולה עם הארגון.

דוגמאות לפרטים המופיעים בכל סוג של תיק שטח כיבוי אש ודרכם אפשר להבין את החשיבות שלו גם בחירום וגם בשגרה:

 • רקע כללי על המוסד או הארגון.
 • פירוט בעלי התפקידים.
 • פירוט שטחי האתר כולל מיקום מדויק,
  דרכי גישה וחצרות.
 • פירוט גורמי סיכון.
 • תכנית בטיחות אש ונהלים.
 • רשימת שמות של צוותי חירום.
 • מערכות התראה וכיבוי אש.
 • עמדות כיבוי, ספרינקלרים ומערכות גילוי
  אש ועשן.
 • דרכי חבירה למבנה מאזורים שונים בסביבה.

מי מוסמך להגיש תיק שטח?

הכנת תיק שטח כיבוי אש צריך להתבצע על ידי חברה מקצועית שמתמחה בכך. המעורבות של חברה מקצועית בהכנה ובהגשה של תיק שטח היא חובה על פי החוק, כי בעזרתה ניתן להשיג כמה יתרונות.

ראשית, הכנת תיק שטח על ידי חברה מקצועית משחרר את בעלי המפעלים מהצורך לעשות את זה בעצמם. אז אם בעלי מפעלים נדרשים לעמוד בדרישות של רשויות הכיבוי כדי לקבל רישיון עסק או לחדש אותו, עדיף להם להקצות לטובת המשימה נציגים של חברה חיצונית שזו בדיוק העבודה וההתמחות שלהם.

שנית, מי שמוסמכים להגיש תיק שטח הם בעלי מקצוע שעברו הכשרה ייעודית. בזכות ההכשרה של בעלי המקצוע, ניתן להבטיח שבכל תיק שטח יהיו את כל הנתונים הרלוונטיים עבור רשויות הכיבוי וההצלה. כאשר אנשים שמוסמכים לכך מכינים את תיק השטח, רשויות הכיבוי יאשרו אותו ויאפשרו לעסק או למפעל להמשיך לעבוד כרגיל.

למי מגישים את התיק ומה הפרוצדורה?

הגשת תכנית בטיחות אש מוגשת במסגרת תיק שטח בפורמט אחיד שקבוע גם הוא בהוראות המכ"ר. קודם מזמינים חברה מקצועית שיכולה לקחת אחריות על התהליך של הכנת תיק שטח, לאחר מכן מעניקים לה גישה מלאה למבנה ולנתונים הרלוונטיים ובסוף כוללים בתיק השטח את ראשי הפרקים הבאים: רקע על המבנה והארגון, פירוט כל שטחי האתר, טבלאות ומידע על צוותי חירום, מערכות התראה וכיבוי אש קיימות, פירוט מלא של גורמי הסיכון, תכניות בטיחות אש ונהלי חירום ושגרה רלוונטיים. לבסוף, מגישים את התיק לרשויות הכיבוי וההצלה וממתינים לאישור.

הכנת תיק שטח

הכנת תיק שטח על ידי המומחים של ש.פ.י בטיחות ואיכות

אם אתם לא בטוחים אם המבנה שבאחריותכם צריך תיק שטח או שאתם יודעים שאתם צריכים ואתם מחפשים את החברה המובילה בתחום הגעתם אל המקום הנכון. חברת "ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ" תשמח להעמיד לרשותכם יועצי בטיחות אש מומחים מטעמה שיבחנו את השטח שבאחריותכם ויכינו עבורכם תיק שטח מקצועי ואיכותי שיהיה שימושי בעת הצורך ושיעמוד בדרישות החוק.

פנו עכשיו אל המומחים שלנו עכשיו עבור תיק שטח מקצועי
ש.פ.י בטיחות ואיכות כבר שנים רבות בתחום ותייצג אתכם מול כל אישורי הבטיחות שאתם צריכים
בשביל ראש שקט – תשאירו את העבודה למקצוענים
התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ חינם או צרו קשר דרך האתר

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד