לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

בטיחות בעבודה בגובה

עבודה בגובה היא עבודה המתבצעת ע"י עובד במקום הגבוה מעל גובה מסויים או בשיפוע מסוכן. חוק בטיחות עבודה בגובה קובע מאיזה גובה ובאיזה תנאים העבודה אינה מספיק בטיחותית והעובד חייב לעמוד בתקנות בטיחות עבודה בגובה הנדרשות לפי החוק. עבודות לדוג' המתבצעות בגובה: עבודות בניין על פיגומים, ניקיון חלונות וצביעה בבניינים רבי קומות, גיזום צמחיה, התקנת מזגנים ועוד.

✔️ ניסיון עשיר בתחום בטיחות בעבודה בגובה
✔️הדרכות הכשרה וריענון לעובדים
✔️איתור גורמי סיכון בסביבת העבודה
✔️ווידוא תוקף ותקינות הציוד
בטיחות בעבודה בגובה צריך להיות באחריות של מקצוענים
ש.פ.י בטיחות ואיכות כאן בשבילכם
התקשרו עכשיו 072-3226380

בטיחות עבודה בגובה

מהי עבודה בגובה?

ההגדרה של עבודה בגובה היא מצב בו העובד נמצא בגובה של החל מ2 מטר מעל פני האדמה או שמתחתיו ישנו חלל של 2 מטר. לרבות עבודה המתבצעת על משטחים ללא גידור בטיחותי, בתוך משטח נייד , וכן עבודה בהטיה של יותר מ 45 מעלות. לדוג: גגות, מנופים, פיגומים, סולמות, מעליות הרמה ועוד.

מהן תקנות משרד התמ"ת בעניין בטיחות עבודה בגובה?

תקנות הבטיחות עבודה בגובה מחייבות את כל מי שעוסק בעבודה בגובה, הן העובד והן המעסיק, לעבור קורס הסמכה לעבודה בגובה במקום המוסמך לכך וקבלת היתר המאשר לו לעבוד בגובה.בנוסף, על העובדים לעבור קורס רענון עבודה בגובה פעם בשנתיים. ההסמכה לעבודה בגובה תתבצע בהתאם לתפקידו ועבודתו הספציפית של העובד.

התקנות העיקריות הן:
1.החובה לצייד את העובד בציוד מגן אישי כמו קסדה, רתמות בטיחות וכו'
2.החובה לדאוג לבריאותו וצלילותו של העובד
3.לדאוג לתנאים סביבתיים בטיחותיים במקום העבודה.

אילו אישורים והכשרות צריך לעבודה בגובה?

כל מעסיק או עובד המעוניין לעבוד בגובה יכול לעשות זאת רק אם יש לו אישור עבודה בגובה- האישור הוא בעצם רישיון המוכיח כי עבר קורס בטיחות עבודה בגובה, הוא מכיר את הכללים הנחוצים ויודע להתמודד עם מצבים מסוכנים. האישור ניתן רק לממונה בטיחות בעבודה שעבר קורס הדרכה לעבודה בגובה. הקורסים הם ספציפיים לכל סוג עבודה וכוללים את כללי הבטיחות הרלוונטים לאותה עבודה: עבודה עם מלגזה, עבודה עם מנופים, עבודה על פיגומים וכו'.

בטיחות בעבודה בגובה

מי מוגדר כעובד גובה?

  • אדם בגיר שהודרך עפ"י התקנות ע"י מדריך עבודה בגובה.
  • אדם בעל אישור תקף על ההדרכה.
  • אדם במצב נפשי ובריאותי תקין.

אולי נראה מובן מאליו שרק אנשים שהוכשרו לעבודה בגובה יוכלו לעסוק בה. בפועל ישנם בעלי עסקים עצמאיים המתעסקים בעבודות אלה ללא הכשרה/רישיון (כמו למשל עסקים משפחתיים בתחום השיפוצים והאיטום). קיימים מעסיקים רבים שלא דואגים לריענוני הדרכות בטיחות לעובדים וכך למעשה הם מסכנים חיי אדם ואף את פרנסתם. לכן יש איסור ברור בחוק ועונש כבד למי שיעבור על סעיף זה.

תנאים לתחילת עבודה בגובה

תנאי מזג אוויר נוחיםלדוגמה: מנקה חלונות במגדל רב קומות לא יכול לעבוד כאשר מזג האוויר סוער: תנאי ראות לקויים, רוחות וגשמים. הדבר תקף גם לטיפוס על סולם או עבודה על גגות. לכן, חובה להתאים את העבודה למזג האוויר לא רק בגלל שהחוק מחייב זאת אלא גם מתוך שיקול דעת.
שימוש בציוד לעבודה בגובהחובה להצטייד בציוד לעבודה בגובה כגון: רתמת בטיחות, קסדה עם סנטריה, נעלי בטיחות, מערכת לבלימת נפילה וכד'. לפני תחילת העבודה יש לוודא שציוד המגן האישי תיקני, בתוקף וללא פגם במידה והתגלה פגם בציוד הבטיחות לפני/במהלך העבודה יש להפסיק במידי את העבודה!

כמה תאונות עבודה בגובה יש בשנה וכיצד ניתן למנוע מוות מיותר?

נתוני הסטטיסטיקה הישראלית מראים על מספרים הזויים של נפגעי תאונות עבודה בגובה: מעל 50 אחוז של תאונות עבודה קטלניות הם בגלל נפילה מגובה. זו הסיבה להוצאת החוק המיוחד לעבודה בגובה והחובה לעבור קורס בטיחות לעבודה בגובה. כללי הבטיחות הנלמדים בקורס וציוד המגן אישי הניתנים לכל עובד הם אלה שימנעו את התאונה הבאה ואת המוות המיותר. שימוש תקין ונכון בכבלי בטיחות ומערכות למניעת ובלימת נפילות, חבישת קסדה, הרחקת עוברי אורח, הקפדה על תאורה מספקת ותנאים סביבתיים נאותים יבטיחו את שלום העובד ואלה שסביבו.

מה הסיכונים באי העברת רענון עבודה בגובה?

1. הסיכון הראשוני והעיקרי הוא סיכון חיי אדם. אי העברת תכנים שנחוצים לעובד בעבודה בגובה יכולים בסופו של דבר לגרום לסיכון העובד ע"י נפילה מגובה וסיכון הסביבה ע"י פציעה מכלים ופסולת הנופלים מגובה מסוים.

2. הסיכון הנוסף הוא כמובן אי ציות לחוק- פקחים מיוחדים עוברים באתרי בניה וכדומה כדי לאכוף את תקנות העבודה בגובה וכדי למנוע מקרי פציעה. מעסיק שנתפס עלול לעמוד למשפט ולקבל קנסות ועונשי מאסר.

3. סיכון נוסף והוא הסיכון הכלכלי- במידה ועובד או עובר-אורח נפצע בגלל עבודה שבוצעה בצורה לא בטיחותית ולא על פי התקנות עובדה בגובה המעסיק עלול למצוא את עצמו משלם פיצויים גבוהים לנפגע.

מה לומדים בהדרכות עבודה בגובה ?

בהדרכה לומדים להכיר את אמצעי הבטיחות השונים שיכולים לסייע לשמור על חיי אדם, לומדים להכיר את הסיכונים שבעבודה, את האפשרויות לפעולות מצילות חיים. לומדים איך להתמודד במצבים שונים, מפתיעים ומסוכנים ואיך לשמור גם על בטיחות הסביבה- עובדים נוספים ועוברי אורח. ההדרכה כוללת חלק מעשי וחלק עיוני. בסיום ההדרכה העובד מקבל את האישור שמאפשר לו להתחיל לעבוד.

האישור תקף לשנתיים בלבד. לאחר שנתיים יש לעבור קורס רענון נוסף על מנת לחדש את האישור. קורסי ריענון כשמם כן הם נועדו לרענן את כללי הבטיחות בקרב הפועלים, העובדים והמעסיקים על מנת למנוע ככל האפשר תאונות עבודה העלולות להסתיים בפציעה חמורה ואף במוות.

בטיחות בעבודה בגובה

וכאן ש.פ.י בטיחות נכנסים לתמונה

חברת ש.פ.י מספקת שירות של יועץ בטיחות בעבודה בגובה:

  • אנו מבצעים הדרכות להכשרה והדרכות ריענון לעבודה בגובה.
  • אנו מבצעים מעקב שנתי על תוקף רישיון העובדים בגובה.
  • אנו מאתרים באופן שוטף גורמי סיכון בסביבת העבודה.
  • אנו ערים לעובדים המסכנים עצמם ואחרים במהלך העבודה בגובה ומטפלים במידי.
  • אנו מגבירים את תודעת העובדים לחשיבות ציוד המגן האישי ועבודה נכונה תוך ביצוע סקר סיכונים עצמאי לפני ובמהלך העבודה.
  • אנו מוודאים את תוקף ותקינות הציוד הקיים במקום ומשמש לעבודה בגובה.

בטיחות בעבודה בגובה הוא נושאחשוב ביותר – מהענפים המסוכנים במשק
חובה להשאיר את נושא הבטיחות בידיים של החברה המקצועניים ביותר
המומחים של ש.פ.י בטיחות עם ניסיון עשיר בתחום – איתם אתם בידיים בטוחות
אל תחכו לאסון הבא – התקשרו עכשיו לשיחת ייעוץ בחינם!

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד