בטיחות בעבודה

חוק בטיחות וגהות בעבודה מטרתו לשמור על בריאות העובדים במשק, וכן מניעת נזקים כלכליים. זה תחום רחב ונפרש על מספר תחומים: חקיקה, הרחבת המודעות, תכנון ייצור ושיווק אמצעים ואביזרים, בדיקת ציוד, יעוץ ותכנון. המחוקק הטיל על המעסיק את אחריות בריאות העובדים. מאחר והניסיון מראה שהמעסיקים אינם מטמיעים די הצורך ובצורה דומיננטית את הבטיחות והגהות בעבודה, מופעלת מערכת אכיפה, יחד עם אמצעי ענישה, הן במישור הפלילי והן במישור האזרחי.

כל מה שקשור בעניין ידע ומודעות והסברה בעניין בטיחות והגהות בעבודה נעשה במימון המדינה, דבר שאמור להביא המידע אל מקומות העבודה באשר הם: בתעשייה. בבנייה, בחקלאות, בשירותים ולציבור הרחב. כהשלמה לכל הפעילות הזאת יש בישראל מערך של רפואה תעסוקתית הפועל באמצעות קופות החולים. תפקידה של הרפואה התעסוקתית במסגרת בטיחות וגהות בעבודה להעריך את גורמי הסיכון בעבודה.

תפקידו של יועץ בטיחות הוא לאתר ולהכין המלצות למניעת חשיפת עובדים לגומי סיכון, מעקב רפואי תקופתי לעובדים החשופים לגורמי סיכון תעסוקתיים, אבחון מחלות מקצוע, המלצות שיבוץ עובד בעבודה המתאימה למצבו הרפואי ועוד.

במידה וכל המערכות כושלות ולא מונעות תאונות או מחלות מקצוע, המוסד לביטוח לאומי (וליתר דיוק - האגף לנפגעי עבודה) נותן את הכיסוי המשלים לנפגעים באמצעות מימון כספי וטיפול רפואי וכך הוא מפצה את הנפגעים על נזקי גוף ונזקים כלכליים שנגרמו להם.

המומחים לבטיחות ולגהות בעבודה

שמירה על בטיחות בעבודה והתארגנות למצבי חירום, מקטינות נזקים, מונעות פציעות ואף מצילות חיים. חברת ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ מעמידה לרשותכם מומחי בטיחות בעבודה, רישוי עסקים והבטחת איכות.

מנכ"ל החברה, שרון לביא, הוא ממונה בטיחות מוסמך מטעם משרד התמ"ת, בעל ניסיון רב בתחום ובעבודת שטח מול לקוחות בכל הארץ. צוות המומחים האיכותי, המקצועי והמנוסה של החברה בקי בכל התקנים והחוקים בתחום הבטיחות בעבודה. אנשי המקצוע של ש.פ.י מעבירים הדרכות והשתלמויות בכל רחבי הארץ, מול קהלי יעד במפעלים, בארגונים ובחברות, במוסדות חינוך וציבור, בעיריות ובמועצות מקומיות ועוד.

בטיחות בעבודה תציל את חייך ואת חיי עובדיך!

מדיניות החברה היא לייצר ולבנות מערכי בטיחות בעבודה בהתאם לדרישות הלקוח, לתקציב הארגון ולמצב העניינים הנוכחי, לצד דרישות החוק. זכרו - פעולות מניעה יעילות מבטיחות שמירה על חיי העובדים ועל בריאותם, ותורמות למאזן הרווחים של החברה או הארגון.

שירותי החברה

חברת ש.פ.י בטיחות ואיכות מציעה שירות וטיפול מלאים ב- 3 תחומים:
  • הדרכות בנושא בטיחות וגהות בעבודה – החל מהדרכות לאנשי תחזוקה, המשך ברענון למפעילי מלגזה וכלה בנושאי עבודה בגובה. ידע וניסיון הם רכיבי המפתח ביצירת סביבת עבודה בטוחה. אם כלל העובדים ידעו את נהלי הבטיחות בעבודה השוטפת ונהלי הבטיחות בחירום אז מספר התאונות והחבלות ירד למינימום.

  • ניהול פרויקטים של הצבת ממוני בטיחות חיצוניים – מינוי אנשי-מקצוע מוסמכים, בעלי תעודות כשירות וניסיון רב בתחום. ממוני הבטיחות של ש.פ.י משמרים את מערך הבטיחות הקיים בארגון, ו/או בונים מערך חדש מאפס, כולל תחזוקה שוטפת.

  • ייעוץ בנושאי בטיחות - ייעוץ בטיחות כללי (כגון מיגון מכונות), ייעוץ בניהול סיכונים ועוד. שמירה על בטיחות בעבודה נועדה לספק סביבת עבודה נקיה ובטוחה אשר תמנע פציעות ומחלות שונות הנגרמות ממצבים ומחומרים מסוכנים. התייעצות עם יועץ בטיחות תתרום למניעת מצבים מסוכנים שונים ולשמירה על בטיחות בעבודה.

ניהול סיכונים והמלצות

כדי להקטין את הסיכונים הגופנים והנפשיים במקומות העבודה צריך לבצע ניהול סיכונים. הליך זה מתבצע באמצעות מספר שלבים ובשיטתיות, במטרה לאתר, לזהות, ולהעריך את גורמי הסיכונים הקיימים במקום העבודה. ניהול סיכונים מאפשר לקבל אומדן לגבי הסיכוי להתרחשות תאונות בגין קיומם של גורמי הסיכון, לבצע הערכה של תוצאות התאונות או התקריות, אם יתרחשו, ולערוך חישוב משולב של רמת הסיכון הנגזרת מן ההערכות הקודמות.

תוצאות הסקר יאפשרו לתכנן ולקבוע את מערך בקרת הסיכונים, שמטרתו בחירה והפעלה של אמצעים לביטול הסיכונים או להפחתתם, כגון: קביעת לוח זמנים לסילוק מפגעים התקנת אמצעים או קביעת תהליכים תקופתיים לגילוי, לזיהוי, לניטור, להתרעה ולנטרול הסיכונים.
אל תחכו לאסון הבא בתור – הזמינו יועץ בטיחות מומחה עוד היום: 072-3226380.