לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

יועץ בטיחות באירועים המוניים

אירועים המוניים הם סוג מובחן של אירועים על פי החוק הישראלי.
אירועים מסוג זה דורשים את שירותיו של יועץ בטיחות באירועים המוניים – לשם פיקוח על האירוע.
לתפקיד יועץ בטיחות באירועים המוניים יש הרבה אחריות מעבר לשמירה על ביטחון משתתפי האירוע.

יועץ בטיחות באירועים המוניים

מהו תפקידו של יועץ בטיחות לאירועים המוניים?

התפקיד העיקרי של יועץ בטיחות באירועים המוניים הוא להכין תכניות בטיחות בהתאם לדרישות של רשות הכבאות ומשטרת ישראל.
מבחינת מפיקי אירועים, המשמעות היא שלא ניתן להשלים את ההפקה בצורה חוקית בלי לערב איש מקצוע מן הסוג הזה.
חלק חשוב בתפקידו של היועץ הוא תיאום עם הרשויות, שמירה על ביטחון הקהל, קביעת מקום האירוע, הכנת תוכנית פעולה לסכנות אפשריות במקום האירוע( דרכי מילוט) ועוד.

מהו אירוע המוני ומדוע נדרש עבורו ייעוץ בטיחות?

החוק הישראלי מפרט בדיוק מהו "אירוע המוני" ובקצרה, מדובר באירוע רב משתתפים (לרוב, מעל 500 איש) בתחום "עינוג ציבורי" (כמו אירוע מוזיקה, תרבות וכד') הנערך במקום שלא יועד לכך מלכתחילה, בין אם מדובר בשטח פתוח ובין אם מדובר במבנה. האירוע יכול להתקיים במשך יום אחד, או כמה ימים. מטבע הדברים, אירועים כאלה הם בעלי מאפיינים ייחודיים הדורשים לעיתים קרובות פיקוח ורישוי, כמו המאפיינים הנ"ל:

  • מדובר באירועים בהם משתתפים אנשים רבים בבת אחת (כלומר, לא באופן הדרגתי).

  • מדובר באירועים הדורשים התארגנות מאסיבית בזמן קצר.

  • אירועים המוניים כוללים מתקנים כמו אוהלים, במות, ציוד תאורה וכד', שחלקם נדרשים לעמוד בתקנות וחלקם זקוקים לפיקוח ולבדיקות בטיחות שונות.

כל המאפיינים הללו ורבים נוספים, מחייבים, על פי תקן ישראלי 5688, עמידה בדרישות מסוימות, על פי סוג האירוע הספציפי. אולם מעבר לדרישה הפורמאלית לעמידה בתקנים, חשוב להבין כי הדאגה לבטיחות באירועים המוניים שכאלה והדאגה למשתתפי האירוע היא הצעד הראשון בארגון הכולל, שכן כידוע – על בטיחות אסור להתפשר, הן מבחינת החוק והן בכלל. לכן, מומלץ לפנות חברה מובילה בתחום, לשם פיקוח, ייעוץ, ארגון וסיוע בעת הפקת האירוע.

מה מתכנן יועץ בטיחות באירועים המוניים לאירוע?

מבחינה מקצועית, התפקיד של יועץ בטיחות באירועים המוניים הוא להביא בחשבון את המאפיינים השונים של האירוע.
בשביל לתכנן אירוע שיאושר לאחר מכן על ידי הרשויות בכלל ועל ידי משטרת ישראל או רשות הכיבוי בפרט, הוא מביא בחשבון כמה גורמים:

מיקום האירועהתפקיד העיקרי של יועץ הבטיחות הוא לתכנן אירוע המוני באופן בטיחותי.
בשביל שהאירוע יהיה בטיחותי, מתאימים את התכנית למיקום שלו. על קצה המזלג, ניתן למשל להזכיר את ההבדל בין אירועים המוניים במקומות פתוחים לבין אירועים כאלה במקומות סגורים. כמו כן, יש הבדל בין אירועים פרטיים, מסחריים, ציבוריים וכן הלאה.
מספר המשתתפים באירועיועץ בטיחות מביא בחשבון את מספר המשתתפים באירוע.
לפי מספר המשתתפים שאישרו הגעה או צפויים להגיע ניתן לתכנן את דרכי המילוט, את אביזרי הבטיחות, את פריסת עמדות כיבוי האש וכן הלאה. לכן, היועץ הוא גם גורם מרכזי בהפקה עצמה.
מאפייני הסיכונים הקיימים באירועהתפקיד של יועץ בטיחות לאירועים המוניים הוא להביא בחשבון את מאפייני הסיכונים הקיימים. בשביל לעשות את זה, הוא משתמש בניסיון שיש לו ואף מגיע פיזית אל המקום.
רק בצורה הזו, היועץ יכול להעלות על הכתב את הסיכונים ואת הפעולות שאותן צריך לבצע על מנת למנוע או לכל הפחות לצמצם אותם.
דרישות התקינהכל אירוע המוני שמתקיים במתקן או שטח שהוגדרו לכך באופן חד פעמי או רב פעמי מחייב קביעת מנהלי בטיחות. באירועים כאלה, דרישות התקינה נקבעות בחוק.
בטיחות באירועים המוניים

עם ש.פ.י בטיחות תישארו בטוחים

ללקוחות הפונים אלינו יצוות יועץ בטיחות באירועים המוניים, איש מקצוע מיומן ומוסך כנדרש בחוק, המעניק את השירותים הבאים:

  • היועץ וצוותו יכינו עבורכם תיק אירוע מפורט שיסייע בניהול האירוע
  • יועץ הבטיחות יצור קשר עם הגורמים הרלוונטיים, לרבות משטרת ישראל, רשויות מקומיות או מכבי אש ע"מ לקבל את האישורים והשירותים הנדרשים לאירוע.
  • היועץ מפקח בין היתר על תחומים כמו: אופן תנועת הקהל באירוע, בדיקת אישורי מהנדס קונסטרוקציה למתקנים ובמות, אישור מהנדס חשמל, אישור בודק מתקני הרמה ועוד.
  • אנו מבצעים את הבדיקות ברחבי הארץ מן הצפון עד לדרום, במגוון רחב של אירועים ואתרים פתוחים או סגורים.

למעשה, חברתנו מעניקה לכם מעטפת של שירותים הנדרשים לשם עמידה בתקנים הישראליים בכל הנוגע לבטיחות באתר.יש לציין כי היועצים ואנשי הצוות שלנו הם בעלי ניסיון וותק בתחום, ובעלי הכרה מעמיקה עם דרישות החוק הישראלי.

ריכוז כל הדרישות תחת קורת הגג של ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ תעזור לך לחסוך זמן, הוצאות ודאגות. אם ברצונך לתאם גם בהתראה קצרה התייעצות עם איש מקצוע לגבי בטיחות באירועים המוניים, הגעת לכתובת הנכונה. מוזמנים להשאיר פרטים באתר או לפנות אלינו בטלפון.

נשמח להנחות, לייעץ ולפקח על כל שלבי תהליך ההפקה, כדי לספק לכם את רמת הבטיחות הנדרשת לכל אירוע ואירוע, על פי תקנות הרשויות ודרישות החוק הרלוונטיות.

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד