לוגו שפי בטיחות

מספר מקשר - הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ש.פ.י בטיחות ואיכות

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חוות דעת מומחה בטיחות

חוות דעת של עד מומחה בבית משפט יכולה להכריע משפט לכאן או לכאן. הנושאים הסבוכים בהם צריכים שופטים לקבל החלטה דורשים במקרים רבים חוות דעת של מומחה באותו תחום על מנת להבין את המקרה טוב יותר ולקבל החלטה נכונה. על פי חוק יכול הצד התובע או הצד הנתבע להביא עימו עד מומחה לבית משפט שחוות דעתו המקצועית תסייע בקבלת החלטה.

✔️ ניסיון עשיר בתחום חוות דעת מומחה בטיחות בבית משפט
✔️ הכנת תיק חוות דעת הכולל את כל הממצאים הנדרשים
✔️ מספקים שירות בכל הארץ
התקשרו עכשיו לטלפון 072-3226380

חוות דעת מומחה בטיחות

מה זה חוות דעת של מומחה בטיחות?

חוות דעת מומחה בטיחות היא כלי משפטי שבו אפשר להשתמש על מנת להכריע במגוון רחב של סוגיות רלוונטיות. ברוב המקרים, חוות דעת מן הסוג הזה נכנסת לתמונה על רקע מחלוקת שנוגעת לאירוע בטיחות. כדי להכריע באירועי בטיחות שונים מהי האחריות של המעסיק כלפי העובדים לדוגמא, יש צורך בחוות דעת שנכתבת על ידי גורם חיצוני.

חוות דעתו של עד מומחה לבית משפט בתחום הבטיחות תכלול כמובן עבודה מקדימה רבה וקפדנית לניתוח המקרה והנסיבות שהובילו לתוצאה. העדות עצמה היא רק החלק האחרון בעבודה. כאשר מדובר על תאונת עבודה תעשה עבודת תחקיר הנוגעת לשיטות העבודה במקום, לגהות ולבריאות התעסוקתית. אם מדובר על תאונה יעשה ניתוח תוך איסוף עדויות ומסמכים שישמשו כראיה בבית משפט כמו צילומים, שרטוטים, תכנונים וסיכום הממצאים המדויקים בשטח כפי שהיו בזמן שאירע המקרה.

למה צריך חוות דעת מומחה מבטיחות?

חוות דעת אובייקטיבית, חיצונית ומקצועית של מומחה לבטיחות מאפשרת לבית המשפט להשלים את הידע שקיים ברשותו. אי אפשר לצפות מכל שופט או שופטת לקבל החלטות בנושא הבטיחות רק על בסיס הידע המשפטי שעומד לרשותם, לכן הם מפעילים גורם חיצוני שאין לו אינטרס מיוחד.

כמובן שאותו גורם יכול להיות מועסק על ידי התביעה או ההגנה בהתאם לאינטרסים של הצדדים השונים, אבל חוות הדעת עצמה נכתבת בצורה מקצועית ואובייקטיבית. כאשר מומחה הבטיחות חותם על חוות הדעת, הוא מסכן את המוניטין שלו וסביר להניח שהוא לא היה רוצה לפגוע בו.

חוות דעת מומחה בטיחות

מי מוסמך להגיש חוות דעת מומחה בטיחות?

מומחה מקצועי ובעל ניסיון בתחום יכול להציג הסברים מפורטים וכך לסייע לבתי המשפט להכריע בסוגיה שעל הפרק. אמנם מבחינה חוקית לא נדרשת הכשרה או הסמכה ספציפית, אבל כן צריך לבחור את איש המקצוע המתאים. בשביל לוודא שהוא מתאים, מבררים מה ההסמכה הכללית של אותו מומחה בטיחות ובאיזה אירועי בטיחות הוא מתמחה, מומלץ לבדוק תעודות.

עדות מומחה

מה כותב ממוחה הבטיחות בחוות דעת?

עוד דרך טובה להבין את החשיבות של חוות דעת מן הסוג הזה היא להכיר את התכנים שמופיעים בה. כך למשל ניתן לראות שבכל חוות דעת של מומחה שמכבד את עצמו יש פירוט מלא בנוגע להשתלשלות האירוע, נסיבות האירוע הנדון ומה שהשפיע עליו. בנוסף, חוות דעת מקצועית של מומחה בטיחות כוללת הצגה של מגוון מסמכים רלוונטיים לרבות תכניות, צילומים ושרטוטים. כאן רואים שמטרת חוות הדעת היא לא רק לשכנע את השופט, אלא גם להראות שהיא נשענת על כמה שיותר נתונים אובייקטיביים ומדעיים.

מבחינה סובייקטיבית ופרשנית, התוכן של חוות דעת כולל בתוכו גם התייחסות לניתוח הכשלים הקשורים בשרשרת הבטיחות. כך לדוגמא מומחי בטיחות מתייחסים לנושאים כגון תכנון, ביצוע ותפעול שקשורים בצורה ישירה או עקיפה לארגון ולאירוע הנדון. לבסוף, על חוות הדעת לכלול הסברים לגבי האופן שבו ניתן היה למנוע את האירוע – בין אם לפי דעתו האישית של מומחה הבטיחות ובין אם על רקע אירועים דומים שהתרחשו בארץ או בעולם.

תהליך חוות דעת של מומחה הבטיחות מול בית המשפט

שלב ראשוןהכנת חוות דעת ללקוח והגשתה לבית המשפט, כולל השתתפות בדיונים.
שלב שניתיאור מפורט של נסיבות המקרה כפי שהתרחשו כשמושם דגש על נקודת מבט אובייקטיבית ומקצועית בלבד.
שלב שלישיהצגת ראיות וממצאים מהשטח כמו תמונות, צילומי וידאו ועוד.
שלב רביעיניתוח מפורט של פעולות שהתבצעו בצורה כושלת והובילו להתרחשות התאונה או המקרה, באופן ישיר או עקיף.
שלב חמישיהצגת הסברים כיצד היה אפשר למנוע את המקרה, האם האחראי למקרה הוא אכן הגורם הנתבע, או שישנו גורם אחר שאחראי, או שהיא הייתה בלתי נמנעת.

ש.פ.י בטיחות ואיכות – מומחים בתחום הבטיחות

חברת ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ נותנת כבר שנים חוות דעת מקצועיות בבתי משפט בנוסף ליעוץ בבטיחות בתחומים שונים: עבודה, אש, נגישות, מוסדות חינוך ועוד. במידה ואתם זקוקים לשירות חוות דעת של מומחה בטיחות לבית המשפט אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ואנו נדאג להכין עבורכם חוות דעת מומחה בסטנדרטים הגבוהים ביותר של מקצועיות.

זקוקים לחוות דעת של מומחה בטיחות לדיונים משפטיים?
המומחים של ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ עם ניסיון עשיר בתחום – איתם תהיו בידיים בטוחות
תשאירו את העבודה למקצוענים והתקשרו עכשיו או צרו קשר דרך האתר!

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
050-3021347

הצהרת נגישות עסק

יש חניה נגישה.

משרדנו בגודל של 100 מ"ר, הכניסה למשרד היא בקומת הרחוב דהיינו ללא הפרשי גבהים בין המדרכה לדלת הכניסה.

פגישות במשרד בתיאום מראש בלבד