תיק שטח

 
בין אם אתם מנהלים סניף בנק ובין אם אתם מנהלים בית אבות, בין אם יש לכם אולמות לכנסים או מבני תעשייה ומסחר שאתם אחראיים עליהם, במצבים מסוימים אתם חייבים תיק שטח כיבוי אש. תיק השטח הוא אוגדן מודפס המוכן בצורה מקצועית, והוא לא פריווילגיה אלא חובה ונדרש על פי החוק.
 
 

מהו תיק שטח?

 
תיק שטח לכיבוי אש הוא קודם כל דרישה בסיסית של שירותי הכיבוי כמו גם של משטרת ישראל, והוא חובה על מנת לקבל רישיון עסק. זהו תיק שמאפשר לוודא שבשגרה המבנה תקין ובטוח מפני שריפות ובחירום הוא משמש את גורמי החירום השונים על מנת שיוכלו להתמודד עם אירוע אש מורכב. הוא נותן תמונת מצב מדויקת של המבנה, הוא מפרט את הפעולות השונות אותן יש לבצע במקרה של שריפה וכמובן, דרכי גישה וחדירה כמו גם פרטים רבים נוספים.

 
 

תרשימים מדויקים של המבנים

 
בזמן אירוע כוחות החירום צריכים להתמודד עם מבנה אחד או יותר שהם לא מכירים וזו הסיבה שהם צריכים מפרט כמה שיותר גדול ורחב של המבנים. בתיק שטח ניתן למצוא תרשימים ואזכורים של חדרים שונים במבנה, דרכי ההגעה אל אותם חדרים, קומות המבנה, רחבת היערכות קרובה לכוחות החירום וההצלה, נקודות מים במבנה ומחוצה לו, מפסקי חירום לכבאים ועוד פרטים רבים.

 

מי צריך תיק שטח לכיבוי אש?

 
יש מקומות ומבנים רבים שחייבים תיק שטח בכדי שהם יוכלו לפעול וביניהם:

  • מרכזי מסחר וקניונים בעלי 4 קומות או יותר או ששטחם עולה על 2000 מ"ר.
  • מסופי נוסעים בתחבורה ציבורית ששטחם עולה על 5000 מ"ר.
  • מכללות ואוניברסיטאות.
  • בנקים בשטח של למעלה מ-1000 מ"ר או בני 2 קומות או יותר.
  • בתי אבות עם מעל ל-50 מיטות.
  • פנימיות עם מעל ל-35 מיטות.
  • בתי חולים.
  • אולמות לכנסים ורבים אחרים.

 

מי מוסמך להכין תיק שטח?

 
 
בשביל להכין תיק שטח צריך שתהיה ההסמכה הדרושה ולא פחות חשוב מכך, ניסיון רב. הכנת תיק שטח לכיבוי אש היא מורכבת ומפורטת והיא מצריכה הגעה אל השטח, בחינה שלו, רישום מדויק של כל אזור ואזור בו והכרת דרישות החוק על מנת שהוא יהיה תיק תקין.

 

הכנת תיק שטח על ידי המומחים של ש.פ.י בטיחות ואיכות

 
אם אתם לא בטוחים אם המבנה שבאחריותכם צריך תיק שטח או שאתם יודעים שאתם צריכים ואתם מחפשים את החברה המובילה בתחום הגעתם אל המקום הנכון. חברת "ש.פ.י בטיחות ואיכות בע"מ" תשמח להעמיד לרשותכם יועצי בטיחות אש מומחים מטעמה שיבחנו את השטח שבאחריותכם ויכינו עבורכם תיק שטח מקצועי ואיכותי שיהיה שימושי בעת הצורך ושיעמוד בדרישות החוק.
 
 
התקשרו עכשיו וקבלו מענה מהיר מהמומחים של ש.פ.י בטיחות ואיכות: 072-3226380.