יועץ בטיחות אש

 
שריפה היא אחד האירועים הכי מסוכנים שיכולים להתרחש בתוך מבנה. במידה ולא מכבים את האש במהירות, היא ממשיכה ומתפשטת בבניין במהירות, גורמת לנזקים ומסכנת חיי אדם. בשנים האחרונות היינו עדים לאירועים רבים שבהם דלקה קטנה שפרצה בגלל קצר חשמלי או חוסר זהירות התפתחה במהירות לאירוע מחריד ובלתי נשלט.

החדשות הטובות הן שיש היום את הכלים, הנהלים והטכנולוגיה המתקדמת ביותר כדי למנוע מהאירועים הללו להתרחש בשנית. לכן אנו מעמידים לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע לייעוץ ופיקוח על התקנה ותחזוקה של אמצעים למניעה, גילוי וכיבוי של שריפות. כדי לשמור עליכם ועל היקרים לכם.
 
 

שירותי יועץ בטיחות אש

 
בחברת ש.פ.י אנו נדאג ללוותכם באופן מקצועי לכל אורך שלבי הכנת תיק בטיחות אש, עד לקבלת האישור. התכנית כוללת:

  • סיוע והמלצות בבחירת אנשי מקצוע להתקנת מערכות כיבוי וגילוי אש בהתאם לדרישת מכון התקנים וכן פיקוח על התהליך.

  • הכנת תיק בטיחות כיבוי אש לשם רישוי עסקים שונים – אולמות אירועים, איצטדיונים, בתי אבות, בתי מלון, בתי קולנוע, מבני משרדים וכל עסק אשר נדרש לכך מטעם שירותי הכבאות.


  • הכנת תיק שטח/תיק מפעל מקצועי בהתאם לדרישת שירותי מכבי האש.

  • הדרכות בטיחות וגיהות לעסקים ומוסדות בהתאם לדרישת מכבי אש למסירת מידע והדרכת עובדים בתחום בטיחות האש.

  • עמידה בדרישת בטיחות האש של איגוד הכבאות והמשרד להגנת הסביבה.

  • אצלנו תיהנו משירותיו של יועץ מעולה שיסייע לכם לחסוך כסף ומשאבים ע"י הכוונה לפתרון היעל והפשוט ביותר!
 
 

הצעד הראשון – בדיקת המבנה וסקירת התכניות

 
ובכן, הצעד הראשון הוא בדיקה של המבנה וסקירה של התוכניות. יועץ בטיחות אש יבדוק את כל הנתונים החשובים כמו סוג המבנה, אופי השימוש, האם מדובר במבנה פרטי, במוסד או במפעל וכדומה. תפקידו המרכזי של יועץ בטיחות אש הוא להעריך את הסיכונים הקיימים, ולמצוא את הדרכים הטובות ביותר כדי לנטרל את הסיכונים הללו. לפעמים מדובר בהנחיה פשוטה כמו בידוד של חומרים דליקים או החלפת המטף, ולפעמים יש צורך בעבודה מורכבת שכוללת התקנת מערכות לגילוי וכיבוי אש. הכול נעשה בהתאם לנהלים ולתקנים המחמירים ביותר.
 
 

מניעת שריפות – הכנת תיק בטיחות אש

 
הדרך היעילה ביותר למנוע נזקי שריפה היא כמובן למנוע את היווצרות הדליקה מלכתחילה. לכן אנו מציעים מגוון של שירותים בתחום הבטיחות, כמו הכנת תיק בטיחות אשר מפרט את הסיכונים, האמצעים השונים לגילוי וכיבוי השריפות, הדרכות ותרגילים וכדומה. בנוסף, אנו מציעים שירות של ממונה בטיחות עבור מוסדות ועסקים, ומגוון של הדרכות בטיחות וגהות למקומות עבודה.
 

סיוע בבחירת מערכות אש ופיקוח על התקנתן

 
לאחר שעשינו כל שביכולתנו כדי למנוע שריפה, הגיע הזמן להיערך למצב שבו חס וחלילה תידלק אש ותתפשט במבנה. ההיערכות הזו מתבצעת בשני מישורים, כאשר המישור הראשון הוא המישור הטכנולוגי. הוא כולל התקנה של מערכות גילוי מתקדמות, שתפקידן לזהות הידלקות של אש במהירות האפשרית ולהתריע על כך, והתקנה של מערכות לכיבוי אש שגם הן צריכות לפעול במהירות ולכבות את הדליקה לפני שתתפשט. יועץ בטיחות אש יסייע לבחור את המערכות המתאימות וגם יפקח על התקנתן.
 

הכנת תיק שטח בהתאם לדרישת שירותי הכבאות

 
המישור השני הוא הכנת תיק שטח, שזהו תיק אשר מרכז את כל המידע החיוני לשעת חירום. ישנה רשימת דרישות מפורטת של שירותי החירום, ביניהם תרשימי המבנה, פירוט של כניסות ויציאות, אמצעי מיגון וכדומה. חשוב לעשות זאת בצורה מסודרת ומקצועית, כדי שברגע האמת כוחות החירום יקבלו את האינפורמציה במהירות.
 

הדרכות בטיחות אש

 
אנו בש.פ.י בטיחות מעבירים הדרכות בנושא בטיחות אש מטעם מדריך מוסמך. ההדרכות כוללות שימוש במצגות, סרטונים ומידע תיאורטי, על מושגים ודרכי פעולה בזמן התפרצות אש. הדרכות אלה יאפשרו לעסק לעמוד בדרישות תקנת "מסירת מידע הדרכת עובדים" ובדרישות שירותי הכבאות.
 

תחזוקה וביקורות

 
לאחר השלמת כל התהליך הארוך הזה, חשוב להמשיך ולבדוק כל הזמן שהמערכות תקינות, ושהעובדים בקיאים בנהלי העבודה. שריפה שמתפשטת היא אירוע מהיר ומלחיץ מאוד, וגם האנשים הכי רגועים ושקולים יכולים להתבלבל או לעשות טעויות. לכן חשוב לנו ללוות אתכם גם לאחר השלמת הייעוץ והתקנת המערכות, כדי לוודא שיש בידכם את הכלים הטובים ביותר למנוע אסון.
 
 
 
התקשרו עכשיו וקבלו מענה מהיר ממומחים לבטיחות באש: 072-3226380.
 
יועץ בטיחות אש